Sezon grzewczy

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. informuje mieszkańców budynków ogrzewanych za pośrednictwem miejskiej sieci ciepłowniczej, iż od 15.09. br sukcesywnie nastąpi rozpoczęcie sezonu grzewczego 2017/2018.

III KAJAKOWA MASA KRYTYCZNA TRYNKĄ

Dnia 24.09 br. w godzinach od 10.00-13:00 (niedziela) planujemy zorganizować
III Kajakową Masę Krytyczną Trynką. Z uwagi na liczne zainteresowanie  poprzednimi Spływami, MPGN Spółka z o.o. postanowiła wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powtórzyć, to wydarzenie sportowo-turystyczne.

Tym razem wyzwaniem, z którym przyjdzie zmierzyć się uczestnikom będzie udział w spływie, którego trasa przebiegać będzie na odcinku:

Start: Jezioro Tarpińskie – dzika plaża przy Zespole Szkół Rolniczych

Meta: Młyn Górny

Zaplanowana trasa będzie najdłuższą i najbardziej wymagającą z dotychczasowych.

Ankieta

Budynek Młyna Górnego wybudowano w 2 połowie XIX wieku. W latach 1909 – 1912 podlegał rozbudowie. Na podstawie decyzji Kujawsko – Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z 2008 roku wpisany został do rejestru zabytków.

Lokalizacja w Centrum Miasta na terenie graniczącym ze starą zabudową śródmiejską i jednocześnie    z terenami zielonymi, rekreacyjno – spacerowymi oraz umiejscowienie nad kanałem Trynka sprawiają, że miejsce to kryje w sobie ogromny potencjał.