MPGN sp. z o.o. - MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI  NIERUCHOMOŚCIAMI

Ankieta-Mieszkanie

 

ANKIETA DOTYCZĄCA
PROGRAMU MIESZKANIE PLUS
(anonimowa)
Szanowni Państwo!
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. z siedzibą
w Grudziądzu w imieniu gminy-miasto Grudziądz, planuje przystąpić do programu MIESZKANIE PLUS. W ramach tego programu, na terenie miasta Grudziądza, na obszarze pomiędzy ulicami: Toruńską, Marszałka Ferdynanda Focha, Kwiatową oraz Rowem Hermana, planowana jest budowa mieszkań w budynkach wielorodzinnych.
Program MIESZKANIE PLUS umożliwia budowę mieszkań na wynajem oraz mieszkań, których najemca może nabyć prawo własności.
Podstawowym kryterium, które będzie musiał spełnić przyszły najemca jest tzw. zdolność czynszowa, która określa możliwości finansowe rodziny pod kątem terminowego opłacania czynszu o danym metrażu.

W zakres pakietu MIESZKANIE PLUS wchodzi program dopłat do czynszu MIESZKANIE NA START. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jego wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie i liczby osób i może wynieść do ok. 400 zł. Szczegółowe informacje na temat programów znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.mieszkanieplus.gov.pl.

Przewidywany koszt budowy mieszkania będzie się mieścił w przedziale od 3 tys. zł/m² do 4 tys. zł/m². W takim przypadku czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) wyniesie od 20 zł/m2 do 25 zł/m2. Dane te są szacunkowe i mogą ulec zmianie.

Ankieta pomoże określić skalę zainteresowania rządowym programem MIESZKANIE PLUS wraz z programem MIESZKANIE NA START wśród mieszkańców gminy-miasto Grudziądz. Udzielone informacje będą przydatne przy opracowywaniu ewentualnej koncepcji wdrażania ww. programów i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.

Prosimy o wypełnienie załączonej ankiety i dostarczenie jej w terminie do 7 czerwca 2019 r. w wybrany przez Państwa sposób:
• do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. - Biuro Obsługi Klienta parter budynku przy ul. Curie – Skłodowskiej 5-7,
• do Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 3-5,
• do Mariny przy ul. Portowej 8,
• do Punktów sprzedaży biletów w: Galerii Handlowej Alfa i na ul. Legionów (pętla autobusowo-tramwajowa),
• do Urzędu Miejskiego w Grudziądzu - Biuro Obsługi Interesanta ul. Ratuszowa 1,
• e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ankietę można wypełnić także elektronicznie. Formularz zostanie umieszczony na stronie internetowej: www.mpgn.pl

 

 

Jaki jest Pani/Pana przedział wiekowy?
Czy obecnie stara się Pani/Pan o mieszkanie?
Jaka jest maksymalna wysokość czynszu lub wynajmu mieszkania, którą jest w stanie Pani/Pan ponosić (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów)?
Jaką opcją najmu będzie Pani/Pan zainteresowana(y) w programie MIESZKANIE PLUS ?
Jakie są Pani/Pana źródła dochodu?
W jakim przedziale mieszczą się aktualne miesięczne dochody netto przypadające na jednego członka Pani/Pana gospodarstwa domowego?
Czy członkiem Pani/Pana gospodarstwa domowego jest osoba niepełnosprawna?
Jaka jest liczba dzieci w Pani/Pana gospodarstwie domowym?
Jaka jest liczba osób należących do Pani/Pana gospodarstwa domowego?
Jaką opcją wyposażenia mieszkania będzie Pani/Pan zainteresowana(y) w Programie MIESZKANIE PLUS?
Proszę wskazać obecny status Pani/Pana miejsca zamieszkania
Jakie koszty miesięcznie ponosi Pani/Pan z tytułu czynszu lub wynajmu mieszkania (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów)?
Jaka wielkość mieszkania najbardziej Panią/Pana interesuje?
Jaką opcją najmu będzie Pani/Pan zainteresowana(y) w programie MIESZKANIE PLUS ?